3.12.2007

Çocuk Esirgeme Kurumuna Yardım

Sevgili okurlar sevgili anne ve babalar;
Küçükyalı Çocuk Esirgeme Kurumu'ndaki çocuklar çok zor durumdalar. Ben de bir yakınımdan bana gelen bir maille öğrendim.
Çocukların şampuanı, bisküvisi, çamaşırı yokmuş:(
Kendi çocuklarımıza marka çamaşırlar şampuanlar vücut kremleri aldığımızı düşündüm de...
Ordaki çocukların şampuanları sabunları olmadığı için saçlarını traşlamışlar:(
Bu sadece Küçükyalı'daki çocukların ihtiyaçları. Kimbilir diğer Çocuk Esirgeme Kurumlarındakilerin nelere ihtiyacı var.
LÜTFEN YARDIM EDELİM...
Ben kendi adıma büyük bir kutu hazırlayıp götüreceğim.
Detaylar aşağıda.....,

KÜÇÜKYALI ÇOCUK ESIRGEME KURUMU ACİL İHTİYAÇ LİSTESİ

Mine AYTAÇ Meslek Komiteleri Şube Sorumlusu

Tel : 0 212 252 29 00 -242
Fax : 0 212 249 39 63


Aşağıda detaylarını göreceğiniz üzere Küçükyalı Çocuk yurdunun acil ihtiyaçları bulunmakta.. yardım edebileceğini düşündüğünüz herkese iletin ltf.

Haftasonu gittiğimiz Küçükyalı Çocuk Esirgeme Kurumu Kimsesizler Yuvası'nda kaldı aklımız. Yardım etmek, birazcık dahi olsa insan sıcağı verebilmek çok önemli bu miniklere. Bu çocukların bir çoğu terkedilmiş, kalanı da ailesi olan ama fakir çocuklar. Ailelerfakir oldukları için getirip buraya bırakmışlar çocuklarını. Birazcık da ırak savaşından kaçarken dağılan ailelerin çocukları var. Yuvanın müdürü ve çalışan yetkilileriyle konuştuk. Bu çocukların bir çok ihtiyaçları varmış. Eskiden bu kadar muhtaç değillermiş. Ancak son zamanlarda tamamen yardımlarda azalmış, devlet desteği de.... çocukların ihtiyacı olan eşyaları aşağıda yazdım. Belki yardımcı olmak istersiniz diye!

Ayakkabı : 30 ile 42 numara arası en az 180 ayakkabı.

Şampuan : Bir çoğunun saçları sıfır düzeyinde traşlı.Çünkü çocukları yıkayacak şampuan ve sabunları yok.

Yiyecek : Çocukların okullara giderken beslenmelerine koyabilecekleri kuru yiyecekleri yok. Kek, bisküi, kraker gibi türlü yiyecek olabilir. İçecekleri varmış.

Çamaşır : Konuştuğumuz görevliler biraz üzülerek, biraz da utanarak söylediler ki, çocukların iç çamaşırı problemi inanılmaz boyutlardaymış. Toplam 180 çocuk var ve 100 erkek, 80 kız. Çocukların yaşları 7 ile 12 arası değişiyor.

Kırtasiye : Kalem, defter, boya, silgi..... hepsi eksik. Okul çocuğunun neye ihtiyacı varsa, hepsi eksik.

Burada 180 çocuk var. Bu çocuklar 7 ile 12 yaş arası. 100 tane erkek, 80 tane kız çocuk var. Müdür bey ölçü verirken, asla adede göre hareket etmiyor. Çünki fazlasının olmasının zararı olmayacağını, bu fazlalıkları depolarına kaldırdıklarını, ilerleyen zamanlarda ihtiyaç olduğunda çocuklara verdiklerini anlattı. Müdür Şerafettin Bey ve Yardımcısı Hülya Hanım'ın ısrarla söyledikleri bir konu da, yardımların asla para olarak yapılmaması. .. Asla para istemiyorlar ve asla tanıdıkları bir ayakkabıcı vs. vermiyorlar. Şaibe olur diye korkuyorlar. Bu nedenle yapmak istediğimiz yardım konusunda yalnızız. Kendimiz bulacağız.

YARDIM ETMEK İSTERSENİZ SİZLERE AŞAĞIDA ADRESLERİNİ VE MÜDÜRÜNÜN İSMİNİ VERİYORUM.
MÜDÜR : ŞERAFETTİN BEY , MD. YRD. : HÜLYA HANIM
ADRES : ÇOCUK ESİRGEME KURUMU KÜÇÜKYALI KİMSESİZLER YURDU
TEL : 0216 - 417 82 13

2 yorum:

figen dedi ki...

neslihancığım merhaba,çok güzel bir konuda uyarıda bulunuyorsun bende tüm tanıdıklarıma ileticem bu yazını.ve seni bende linklerime ekliyorum ..

gyirmibes dedi ki...

Arkadaşlar bu mail tüm şirketlerde dönmekte fakat doğru bir mail dğildir. şuanki müdürün ismi necdet EKER dir aşağıda bize göndermiş bulunduğu bir mail var. böyle mailller geldiğinde lütfen ilk kurumu arayarak doğruluğunu öğrenelim
iyi günler

mailinizine ulaşan yuva ihtiyaçlarıyla ilgili yazı 2004 tarihli olup kuruluşumuzla bir ilgisi bulunmamaktadı r.Kuruluşumuzun e-mailde belirtilen yiyecek,giyecek, kırtasiye ve temizlik malzemesine ihtiyacı bulunmamaktadı r.Kuruluşumuz ve çocuklarımızla ilgilenmek isteyenlerin yuvamıza gelmesi veya telefonla irtibat kurması rica olunur.
Necdet EKER
Kuruluş Müd. v.
Tel:0216 3666809
Fax:0216 3884422