27.11.2007

Hamilelik Döneminde Günlük Besin Miktarları

Hamileliğin her döneminde annenin besinlerine çok dikkat etmesi gerekir. Bu bebek ve kendi için çok önemlidir.
Anne bebek için doğru gıdaları yeteri kadar almalıdır çünkü; bebeğin "sağlıklı" büyümesi tamamen annenin yediklerine, dinlenmesine, stresten uzak olmaına kısacası kendine iyi bakmasına bağlıdır.
Anne kendi için doğru gıdaları yeteri kadar almalıdır çünkü; bebek büyümek için anneden alması gerekenleri alır. Örneğin kalsiyum taşıyan gıdaları yeterince almazsanız ileride kemikleriniz ya da dişlerinizle ilgili sorun yaşayabilirsiniz.
Yani siz hem bebek hem kendiniz için yemek yemelisiniz. Hal böyle olunca gereksiz abur cuburları değil de yararlı besinleri tercih etmelisiniz:)
Geçen gün Gayrettepe Florence Nightingale Hastanesi'nde kızımın doktoru için sıra beklerken bir broşür gözüme ilişti. Aşye Baysal ve Gülden Köksal'ın kitaplarından derlenmiş. Aşağıdaki tabloyu incelemenizi ve mümkün olduğunca uygulamanızı tavsiye ediyorum.

1 yorum:

Adsız dedi ki...

Buraya ilk defa i ziyaret. Ben blogunuza özellikle tartışma pek çok ilginç şeyler bulduk. sizin makaleler yorum ton, ben burada bütün zevki olan sadece ben değilim herhalde! iyi iş.